praca sprzedana

Znaleziony na poboczu

90 x 120 cm / akryl na płótnie

Ciepły obraz z motywem zwierzęcym. Osobisty. Akryl na płótnie o wymiarach 90 x 120 cm. Utrzymany w stonowanych, szarych barwach, jednak o pogodnym przesłaniu. Portret zarówno najlepszego przyjaciela człowieka, jak i opartej na zaufaniu relacji.


Czytaj więcej

Opis

Znaleziony na poboczu – akryl na płótnie Tomasza Kokotta

Na obrazie przedstawiony jest finał pewnej historii. Historii, której pointę stanowi tytuł. Sposób obrazowania – dominujące szarości, deszcz – jest swoistą wizualną kontrą dla opowieści. Oto bowiem widzimy zrezygnowane oczy wycieńczonego samotnością zwierzęcia, które mimo wszystko postanawia zaufać człowiekowi, który je odnalazł. 

Zwierzęta w malarstwie – obraz osobisty

Podobnych przedstawień ze zwierzętami w malarstwie polskim znajdziemy sporo. Psy na obrazach, konie w sztuce czy inne zwierzęta były przedstawiane zarówno w malarstwie dawnym, jak i współczesnym. Zawsze towarzyszyły człowiekowi – dostojne, dynamiczne i pięknie. Tu to człowiek towarzyszy psu. Jest niejako siłą sprawczą, ale to nie on jest tutaj najważniejszy. Stąd sylwetka ludzka ukazana jest zaledwie fragmentarycznie.

Obraz Znaleziony na poboczu będzie nie tylko udanym prezentem dla miłośnika psów, ale przede wszystkim dla każdego, kto w tej i podobnych historiach odnajduje człowieczeństwo. Obraz idealny do domu. Jego przesłanie ociepli domowe wnętrze.