Kontakt wzrokowy

Cena:10,000 

90 x 120 cm / akryl na desce / 2020 /obraz sygnowany na odwrocie inicjałami TK

Wyjątkowy portret męski, skupiający spojrzenie odbiorcy. Obraz wykonany w technice akrylu, o wymiarach 90×120 cm malowany na desce. Przedstawienie oszczędne w środkach ekspresji, jednak o dużym ładunku emocjonalnym.


Czytaj więcej

Opis

Kontakt wzrokowy – akryl na desce – Tomasz Kokott

Wzrok jest zmysłem, dzięki któremu większość ludzi poznaje otaczający świat. Wrażenia wzrokowe budują nasze wspomnienia, które zapamiętujemy w postaci obrazów. Zmysł wzroku to nie tylko poznawanie tego, co nowe, ale także niezwykły instrument służący budowaniu relacji z innymi ludźmi. 

Kontakt wzrokowy – spojrzenie w malarstwie współczesnym

Głębia spojrzenia portretowanego bohatera jest tym, co najważniejsze i najbardziej przyciągające w tym obrazie. Oto bowiem odbiorca konfrontuje się z innym człowiekiem za pośrednictwem malarstwa współczesnego, nie zaś z malarstwem współczesnym za pośrednictwem człowieka. Sportretowana postać jest skupiona i patrzy na nas. Dodatkowo na uwagę zasługują wyraźne plany barwne – rozświetlona twarz i ciemne, kontrastujące z nią popiersie.

Obraz Kontakt wzrokowy to bez wątpienia obraz przyciągający wzrok i na wzroku się skupiający. Wykorzystanie elementów charakterystycznych bardziej dla prac graficznych niż czysto malarskich, takich jak pociągnięcia spray’em czy fakt, że obraz powstał na desce, nie – tradycyjnie – na płótnie, dodaje mu charakteru. Jest on ciekawą propozycją, która sprawdzi się zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i w domu.

Na stanie