359/323

Cena:12,000 

80 x 160 cm / akryl na płótnie, szlagmetal

Kompozycja abstrakcyjna w czerni, bieli i złocie, uzyskanym na płótnie dzięki zastosowaniu szlagmetalu. Abstrakcyjny obraz akrylowy o wymiarach 80×160 cm, idealny do przestrzennych, minimalistycznych wnętrz.


Czytaj więcej

Opis

Współczesne malarstwo abstrakcyjne – 359/323 – Tomasz Kokott

Malarstwo abstrakcyjne ma za zadanie niejako zmusić odbiorcę do jego odkrywania. Ponieważ nie przedstawia rzeczywistości, nie jest jej kopią, a co najwyżej bardzo luźną interpretacją, w tym nastrojów i doświadczeń samego artysty, stanowi dla wyobraźni odbiorcy swoisty rodzaj wyzwania. Wyzwania, które należy podjąć w celu interpretacji.

Jak interpretować malarstwo abstrakcyjne?

Interpretacja malarstwa abstrakcyjnego zależy przede wszystkim od jego odbiorcy. To odbiorca staje się niejako tropicielem sensu w oglądanej kompozycji. Czasem głównym zadaniem malarstwa abstrakcyjnego jest wywołanie emocji czy skojarzeń, które każdy z jego odbiorców gromadzi. Co więcej, dla każdego odbiorcy mogą to być inne skojarzenia i emocje, a każde z nich są równie wartościowe, jak uprawomocnione.

W przypadku kompozycji 359/323 to, na co warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim malarski kontrast oparty na czerni i bieli, a także wykorzystanie elementów barwy złotej w charakterze dekoracyjnym. Ciekawym zabiegiem jest także prowadzenie wzroku odbiorcy wytyczonym szlakiem, który niejako wyłania się zza białej mgły. Ta abstrakcyjna kompozycja malarska dopełni wystroju pomieszczenia i zmobilizuje do znalezienia własnej interpretacji obrazu.

Na stanie