Adam

Cena:5,500 

70 x 140 cm / akryl na płótnie

Portret młodzieńca? Tak, jeśli oglądający skupi wzrok tylko na przedstawionej na obrazie twarzy modela. Jeśli zaś popatrzy na całość kompozycji tego obrazu akrylowego na płótnie o wymiarach 70 x 140 cm, zobaczy nagą męską sylwetkę, niejako zawieszoną w przestrzeni pomiędzy błękitem nieba, a miękkim beżem ziemi, statyczną i dostojną.


Czytaj więcej

Opis

Adam – akryl na płótnie Tomasza Kokotta – akt męski

Akt w sztuce, prezentacja ludzkiego ciała, jest tematem obecnym w niej od czasów starożytnych. Czy w rzeźbie czy w malarstwie idealne oddanie proporcji ludzkiej sylwetki, określenie jej charakterystycznych i wyjątkowych cech jest wyzwaniem. Ale jest też swoistą próbą, z jaką mierzy się artysta – próbą zatrzymania tego, co zmienne i ulotne. 

Obraz Adam – motyw biblijny w malarstwie?

Obrazy młodych polskich artystów oscylują wokół tematów, które są dla nich ważne, ciekawa lub intrygujące, które opracowują w formie studium malarskiego. W ten oto sposób został na płótnie zaprezentowany biblijny (?) Adam, niemalże w momencie stworzenia i powtórnego stworzenia  przez artystę.

Nieśmiały, nieco melancholijny w wymowie za sprawą wykorzystanej tonacji barwnej obraz z męskim aktem jest subtelną ilustracją piękna ludzkiego ciała. Będzie komponował się z przestronnymi wnętrzami, charakteryzującymi się minimalistycznym wykończeniem. Szczególnie polecany do dużych, otwartych przestrzeni, z którymi będzie współgrał subtelnością malarskiej realizacji i stonowaną barwą.

Na stanie