Alex

Cena:5,500 

100 x 100 cm / akryl na płótnie

Portret mężczyzny? Postać męska? A może po prostu człowiek – Alex? Ten metr kwadratowy płótna, przedstawia dobrze zbudowanego mężczyznę niejako zawieszonego w czasie. Ciepłe barwy i statyczna kompozycja sprawiają, że można z przedstawionej na obrazie akrylowym postaci wyczytać pewność siebie, stabilizację i spokój. Czy jednak tylko to?

Czytaj więcej

Opis

Postać męska w malarstwie współczesnym – Alex – Tomasz Kokott

Malarstwo figuratywne daje wiele możliwości interpretacji. Zarówno artyście, który obserwuje rzeczywistość by potem przenieść ją na płótno, jak i odbiorcy, który to, co przedstawione, odczytuje przez pryzmat siebie – swojej wrażliwości, swoich emocji i swoich doświadczeń. Dokładnie tak jest w przypadku tego studium sylwetki męskiej.

Ciało w malarstwie

Prezentacja ciała w malarstwie dotyczy zarówno pewnego odwzorowania (poza, portret), ale także otwarcia odbiorcy furtki na interpretację i odpowiedź na pytanie, dlaczego właściwie artysta zdecydował się na konkretne przedstawienie? 

W obrazie Alex układ ciała oraz niejednoznaczne emocje zapisane na twarzy tytułowego bohatera pozostawiają odbiorcy szerokie pole do interpretacji. Jednym z głównych pytań będzie to o prezentację. Czy bowiem artysta prezentuje nam modela, czy może to człowiek, model, postać, Alex, prezentuje się nam? Postać Alexa została namalowana przede wszystkim z myślą o ludziach czerpiących przyjemność z obcowania ze sztuką. Dla tych którzy dekorując swoje mieszkania lub miejsca pracy szukają oryginalnego i niepowtarzalnego dzieła sztuki.

Na stanie