praca sprzedana

Cecylia

90 x 120 cm / akryl na płótnie

Inne spojrzenie na sztukę znaną. Swoista wariacja na temat Damy z gronostajem Leonarda da Vinci. Tu zamknięta w kompozycji akrylu na płótnie o wymiarach 90×120 cm. Graficznie dopracowana, odważna i świeża.

Czytaj więcej

Opis

Cecylia – akryl Tomasza Kokotta – nawiązanie do Leonarda da Vinci

Cecylia jest zwrotem w kierunku kultury popularnej w malarstwie. Głównie za sprawą formy, w jakiej została przedstawiona na obrazie. Wyraźny kontur wydobywa damę z wielobarwnego tła, wyraźnie podkreślając tym samym jej ważność w całej kompozycji, jej centralne miejsce. Odarty z klasycznej perfekcji skupia się na skrywanych emocjach i stanach psychicznych, dla których niejednokrotnie maską jest dobre wychowanie, wstyd lub chęć społecznego dopasowania.

Motyw graficzny w malarstwie

Kolorystyka obrazu jest nasycona, z dominującą barwą czerwoną i żółtą wraz z odcieniami. Spod plam barwnych wyłania się portret Cecylii Gallerani – kobiety bardzo dobrze wykształconej, obracającej się wśród elity intelektualnej Mediolanu, muzy Leonarda da Vinci

Obraz Cecylia poza nawiązaniem do twórczości mistrza Renesansu, jest pracą związaną tematyką i techniką wykonania z dziełem Eliza, stanowiącym nawiązanie do Mona Lisy Leonarda da Vinci, również dostępnym w sklepie internetowym. Praca będzie się idealnie komponować z wnętrzem odważnym i nowoczesnym. Doskonała jako prezent dla miłośników sztuki grafiki. Znana, ale opracowana ponownie, w nowej, dynamicznej odsłonie.