Hebe

Cena:7,000 

ø 110 cm / akryl na płótnie / obraz sygnowany

Postać z mitologii ujęta w formie portretu owalnego malowanego akrylem na płótnie o średnicy 110 cm. Uzupełnienie innej mitycznej historii, związanej z postacią Ganimedesa, przedstawionego na drugim z serii owalnym portrecie.

Czytaj więcej

Opis

Hebe – portret kobiecy – mitologia – malarstwo współczesne Tomasz Kokott

Przedstawiona na obrazie Hebe, była boginią w mitologii greckiej – uosobieniem młodości oraz wdzięku. Zgodnie z mitologią, na Olimpie nalewała bogom nektar i roznosiła ambrozję. Zaprzęgała też konie lub pawie do rydwanu Hery. Tu, na obrazie akrylowym, jej nietuzinkowa uroda i zagadkowe spojrzenie przyciąga uwagę odbiorcy. 

Kobieta w malarstwie – portret Hebe

Kobiece portrety są malarską tradycją. Pojawiały się właściwie w każdej epoce i tworzone były różnymi technikami. Portretując kobiety artyści poza postaciami starali się uchwycić to, co ulotne – piękno, wdzięk, subtelność. Kobiety w malarstwie nie były tylko tematem do artystycznego opracowania. Pełniły nierzadko rolę muz artystów, były źródłem inspiracji. 

Nie inaczej jest z Hebe. Ten wyjątkowy portret jest ucieleśnieniem zarówno piękna, jak i niewypowiedzianej historii. Jego dodatkowym atutem jest owalny kształt, nadający mu charakteru. Obraz idealny do wysmakowanych, eleganckich wnętrz, których będzie gustownym uzupełnieniem.

Na stanie