praca sprzedana

Kot w pustym mieszkaniu

80 x 100 cm / akryl na płótnie

Co ma począć kot w pustym mieszkaniu? Pytanie z wiersza Wisławy Szymborskiej stało się inspiracją dla tego akrylu na płótnie o wymiarach 80 x 100 cm nieco onirycznego zarówno w formie, jak i w treści, przypominającego ciekawy plakat. Jeden z nielicznych obrazów ze zwierzęcym motywem.


Czytaj więcej

Opis

Kot w pustym mieszkaniu – akryl na płótnie Tomasza Kokotta

Bohaterem jest kot, a scenerią? Utrzymany w ciemniejszej, acz ciepłej tonacji fragment pokoju, w którym zwierzę spędza czas bez właściciela w pobliżu. A spędza czas na wyjątkowo nie-kocich rozrywkach.  Z jednej strony, umieszczenie w strukturze pracy elementu jasnego, jakim jest welurowy fotel, przykuwa uwagę. Z drugiej strony równie przyciągające uwagę jest tło – granatowa ściana przyozdobiona rysunkami ryb. To wszystko sprawia, że obraz ten jest zarówno bajkowy, jak i intrygujący. Ciepły i odrobinę mroczny. 

Obraz poetycki – malarstwo współczesne

Nawiązanie do literatury w malarstwie współczesnym są częste. Obie te sfery przeplatają się, tworząc barwne kolaże wzorów, tematów i motywów. W tym przypadku bezpośrednim odniesieniem dla obrazu jest wiersz Wisławy Szymborskiej o tym samym tytule.

Kot w pustym mieszkaniu jest pracą idealną do domowych wnętrz. Sprawdzi się idealnie jako obraz do salonu, doskonale wzbogacając go o niezwykły element, czysto związany z wyobraźnią. Obraz dla wszystkich, których bliskie jest malarstwo, ale też poezja. A przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie wyobraźnię.