Martwa ma natura

Cena:4,500 

80 x 60 cm / akryl na płótnie / obraz sygnowany

Obraz współczesny o nasyconych, ciepłych barwach. Po części studium męskiej sylwetki, po części intymny portret mężczyzny w geometrycznej przestrzeni, w której kształt gra niezwykle ważną rolę,  ponieważ na nim opiera się przestrzeń tego obrazu.


Czytaj więcej

Opis

Martwa ma natura – akryl na płótnie – malarstwo współczesne

Współczesne malarstwo polskie jest otwarte na wiele różnych tematów. Artyści opracowują każdy z nich w zgodzie ze swoją artystyczną wizją, ale także stylistyką. Obraz Martwa ma natura jest akrylem na płótnie o wymiarach 80×60 cm. Kolokwialnie mówiąc, nie jest to obraz dużych rozmiarów. Nie brakuje mu jednak wewnętrznej przestrzeni i głębi.

Martwa ma natura – studium sylwetki w malarstwie

Portretowany mężczyzna jest postacią centralną przedstawienia. Uwagę odbiorcy przykuwa detal w postaci wyróżnionego kolorystycznie nosa bohatera oraz konturu sylwetki. Z jednej strony czarna linia konturu wyodrębnia postać ze scenerii, z drugiej zaś niebieskie refleksy układające się na postaci niczym światło sprawiają wrażenie spójnych kolorystycznie z jej otoczeniem.

Cała przestrzeń przedstawienia opiera się o kształty i kolor. Kolor ciepły, intensywny, nasycony. Kształty starannie opracowane, również oddzielone od siebie wyraźną linią. Obraz o ciepłej tonacji barw, ale też intrygujący, powodujący, że chce się przyglądać mu bliżej. Obraz idealny do mniejszych przestrzeni, o stonowanych barwach. Doskonały jako element dekoracji.