Papierowy brzeg

Cena:7,000 

80 x 100 cm / akryl na płótnie

Wspomnienie czy wyobrażenie? Obraz akrylowy na płótnie o wymiarach 80×100 cm utrzymany w ciepłej tonacji kolorystycznej opartej o beże i odcienie niebieskiego. Jest to niezwykle sugestywna kompozycja sprawiająca, że oglądający ją ma wrażenie, że sam, w letni, ciepły dzień znajduje się na przedstawionej na obrazie plaży.


Czytaj więcej

Opis

Pół-portret męski – Papierowy brzeg – Tomasz Kokott

W tej kompozycji przede wszystkim urzeka klimat, jaki wywołuje ona w odbiorcy. Przedstawiony na niej młody mężczyzna jest spokojny, pogrążony we własnych myślach. Właśnie taki nastrój – spokoju i odprężenia – może w oglądającym wzbudzać ten portret.

Nastrój w malarstwie

Jednym z zadań malarstwa jest wzbudzanie emocji i wywoływanie u odbiorców określonego nastroju. W tym celu wykorzystywane są wszystkie dostępne malarstwu środki: barwa, wewnętrzna struktura kompozycji, tematyka. W przypadku Papierowego brzegu uwagę zwraca swoista oszczędność tych środków. Na pierwszym planie został przedstawiony młody mężczyzna. który z dwukolorowego, niebiesko-beżowego tła, wyodrębniony jest delikatną linią konturu. 

Kompozycja przepełniona jest spokojem i ciepłem. Obraz ten doskonale sprawdzi się jako element rozjaśniający przestrzeń, w której zostanie wyeksponowany oraz wnoszący do niej lekki, letni nastrój przepełniony ciepłem.

Na stanie