Piękny koniec świata

Cena:4,900 

80 x 100 cm / akryl na płótnie / obraz sygnowany

Portret młodego mężczyzny o wymownym tytule. Obraz akrylowy na płótnie o wymiarach 80×100 cm utrzymany w ciepłej tonacji, z wyraźnym kontrastem tła i przedstawionej na pierwszym planie sylwetki.


Czytaj więcej

Opis

Malarstwo portretowe – Piękny koniec świata – Tomasz Kokott

Przedstawiony mężczyzna sprawia wrażenie skupionego, ale na czymś odległym, niedostępnym oglądającemu. Jest niajko wyabstrahowany z rzeczywistości. Podkreśla to również fakt braku dodatkowych elementów tła czy drugiego planu. Jak w przypadku innych portretów tak i tutaj, dominuje człowiek. 

Człowiek w malarstwie współczesnym

Człowiek jako temat w malarstwie jest zjawiskiem powszechnie realizowanym właściwie w każdej malarskiej epoce. W sztuce współczesnej również. Zmienia się forma i stylistyka, nie zaś punkt centralny. W przypadku obrazu Piękny koniec świata przedstawiony na nim mężczyzna jest bez wątpienia punktem centralnym – zarówno jeśli chodzi o strukturę kompozycji, jak i fakt braku obecności innych elementów. 

Utrzymane w ciepłej pomarańczowej barwie tło obrazu kontrastuje z sylwetką w niebieskiej tonacji. Umieszczenie sylwetki w geometrycznym centrum przedstawienia sprawia, że odbiorca wie o jej ważności. Obraz idealnie wkomponuje się w minimalistyczne i stonowane wnętrza, które ożywi i którym nada charakteru. 

Na stanie