Poczucie winy

Cena:8,000 

107 x 155 cm / akryl na płótnie / obraz sygnowany

Studium męskiej sylwetki. Akryl na płótnie o wymiarach 107×155 cm o niezwykle wymownym tytule, który – w powiązaniu z samym przedstawieniem znajdującym się na obrazie – stwarza odbiorcy dodatkowe możliwości interpretacji.


Czytaj więcej

Opis

Sylwetka męska w malarstwie – Poczucie winy – Tomasz Kokott

Przedstawienie siedzącego mężczyzny, z pochyloną głową, nagiego, zatopionego w półcieniu i pogrążonego w rozmyślaniach, jest przedstawieniem sugestywnym. To na oglądającym spoczywa niejako ciężar opowiedzenia czy dopowiedzenia sobie historii, której fragment został uchwycony na obrazie.

Postać mężczyzny w sztuce współczesnej

Sztuka współczesna nieco przewartościowała sposób przedstawiania męskich postaci na obrazach. Nie są to już przedstawienia jedynie walecznych i dzielnych mężczyzn w heroicznych sytuacjach. Coraz częściej przedstawiane sylwetki nacechowane są emocjami i związane z sytuacjami trudnymi, tak jak w przypadku Poczucia winy. 

Samotny mężczyzna, czy też osamotniony, jest tu postacią centralną i jedyną, co zmusza odbiorcę do skupienia na nim i na jego stanie emocjonalnym pełnej uwagi. Czy odbiorca ma identyfikować się z przedstawioną postacią? To pozostaje do indywidualnego rozstrzygnięcia. Sam obraz ma możliwość wielu odczytań.

Na stanie