Who are we?

Cena:6,500 

100 x 100 cm / akryl na płótnie /

Ciemny, mroczny i przyciągający spojrzenie akryl na płótnie o nietypowych wymiarach 100×100 cm, to jeden z tych współczesnych obrazów, w których dostrzegamy coraz więcej, za każdym razem, kiedy na niego patrzymy.


Czytaj więcej

Opis

Who are we? – portret – malarstwo akrylowe Tomasza Kokotta

Obraz jest portretem, ale nietypowym. Tematyką samego przedstawienia nie jest twarz czy sylwetka, a właściwie złożoność ludzkiej natury oddana w formie malarskiej, na co dodatkowo zwraca uwagę w formie pytającej tytuł. Twarz, która spogląda na odbiorcę z tego obrazu akrylowego, jest złożeniem. Zawiera w sobie dwie twarze, co metaforycznie można odczytać jako sytuację współczesnego człowieka – wielokrotnie zakładającego kolejne maski-twarze w zależności od sytuacji. 

Człowiek współczesny w malarstwie – who are we?

Utrzymany w ciemnych barwach portret jest przedstawieniem dynamicznym. Z każdym kolejnym spotkaniem z obrazem odkrywamy w nim więcej: więcej szczegółów, więcej możliwości interpretacji. Malarstwo współczesne jest często pytaniem nie tylko o kondycję człowieka, ale także o rzeczywistość, w której jest on zanurzony, a którą także kreuje.

Who are we? jest dziełem idealnym dla osób stawiających pytania. Dla tych wszystkich, którzy podejmą artystyczną grę w coraz to nowe interpretacje. Dla tych, którym nie wystarcza oczywista oczywistość.

Na stanie