praca sprzedana

Eliza

90 x 120 cm / akryl na płótnie

Klasyczne malarstwo renesansowe w nieklasycznej odsłonie. Współczesna wariacja na temat najsłynniejszego obrazu w historii malarstwa, czyli Mona Lizy Leonarda da Vinci. Konturowy, graficzny i nasycony barwnie portret kobiety wykonany techniką akrylową na płótnie o wymiarach 90×120 cm.

Czytaj więcej

Opis

Eliza – portret kobiecy inspirowany Leonardo da Vinci – Tomasz Kokott

Nowe spojrzenie na znany i wręcz kanoniczny obraz, jest z jednej strony wyrazem twórczej odwagi, z drugiej zaś dowodem kreatywności w opracowaniu obecnego w sztuce do Renesansu motywu. Portret kobiecy, zwłaszcza taki, który odnosi się do dobrze znanych malarskich przestrzeni, prowokuje również widza do bliższego, może bardziej uważnego spojrzenia. 

Eliza – Kobieta w malarstwie współczesnym

Przedstawiona postać kobieca choć jest znana, w tym obrazie akrylowym została uwspółcześniona. Zarówno za sprawą dynamiki wewnętrznej samego przedstawienia, opartej o kształty, jak i o nasyconą kolorystykę. W ten sposób uzyskany został ciekawy efekt przeniesienia Mona Lizy poza jej rodzimy kontekst – w nowy czas i nowe kulturowe uwarunkowania. 

Obraz Eliza jest obrazem nie tylko dla miłośników malarstwa, ale także dla wszystkich, którzy w tym, co znane, doszukują się nowości. Zastosowana w kompozycji paleta barw doskonale ożywi wnętrza – zarówno te mniejsze, jak i większe.