Czarny łabędź

Cena:7,000 

90 x 120 cm / akryl na płótnie

Obraz akrylowy na płótnie, przedstawiający nie tylko piękno ludzkiego ciała. Jest on także formą komentarza dotyczącego roli mężczyzny w otaczającym nas świecie. Wykracza poza tradycyjne studium postaci, by zwrócić uwagę na stereotypowe postrzeganie płci.


Czytaj więcej

Opis

Mężczyzna w malarstwie – Czarny łabędź – Tomasz Kokott

Kompozycja przedstawia męską sylwetkę w pozie niemalże baletowej. Elementem przykuwającym uwagę odbiorcy jest czarny trykot, charakterystyczny element garderoby tancerzy i tancerek klasycznych. Takie przedstawienie mężczyzny nie jest przedstawieniem typowym.

Malarstwo a stereotypy

Czarny łabędź jest wizualnym głosem w dyskusji na temat tego, co mężczyźnie wypada i jak powinien się zachowywać. Świadomość norm, społecznych nakazów, zakazów i stereotypów jest tu kluczowa dla odczytania tej malarskiej kompozycji. 

To obraz o odczuwaniu wolności i o możliwości decydowania o sobie samym. Jest obrazem odważnym w wymowie, głównie z uwagi na odczytania, jakie mogą mu zostać przypisane przez odbiorców. Będzie idealną ozdobą dla miłośników piękna, nadającą się do wnętrz wysublimowanych, które wzbogaci o niebanalny akcent.

Na stanie