Izba

Cena:10,000 

akryl na płótnie / 90 x 120 cm / 2020 /obraz sygnowany na odwrocie inicjałami TK

Śląskość na obrazie złożona ze znanych śląskich motywów reprezentujących region i jego mieszkańców. Zamknięta w kompozycji akrylu na płótnie o wymiarach 90 x 120cm, z najbardziej charakterystycznym dla niej motywem górnika, tutaj sportretowanego w pozycji siedzącej na tle rysunku kopalnianej wieży, w swoim mieszkaniu, śląskiej izbie – na pół nieobecnego, na pół uśmiechniętego – witającego oglądającego w domu i na Śląsku.


Czytaj więcej

Opis

Izba – akryl na płótnie Tomasza Kokotta – motyw śląski

Motyw regionu, z którego pochodzi artysta, często przewija się w młodej polskiej sztuce.  Z jednej strony podkreśla wyjątkowość małej ojczyzny, jej odmienność i unikatowość w stosunku do miejsc innych, o innych tradycjach. Z drugiej zaś pokazuje ważność – tak portretowanych miejsc, jak i ludzi. 

Motyw śląski w malarstwie – obraz Izba

Izba jest kompozycją o wyraźnej strukturze. Dwubarwne, podzielone w pionie tło, kolorystycznie odpowiada tonom barwnym spowijającą pierwszoplanową postać. Niby skrytą w półmroku, ale jednocześnie wyeksponowaną przez centralne umiejscowienie. Oszczędna w detalach kompozycja to niewypowiedziana historia Górnego Śląska, ale przez pryzmat tych wizualnych elementów, które są dla niej najbardziej rozpoznawalne.

Izba jako ręcznie malowany obraz akrylowy z wyraźnym motywem śląskim jest propozycją dla tych, którzy cenią historię, tą regionalną i tą osobistą. To kompozycja, która idealnie zaprezentuje się zarówno we wnętrzu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Obraz polecany miłośnikom historii Śląska, ale również tym, którzy bogactwo regionu dopiero odkrywają. 

Na stanie